Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Інформація для викривачів!

Роботу з викривачами в ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» організовано з урахуванням  вимог Законів України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ, «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 №2297-VI, «Про звернення громадян» від 02.10.1996 №393/96-ВР,тощо на підставі Інструкції щодо опрацювання повідомлень викривачів, які надходять на веб-сайт та електронну адресу установи.

Прийом повідомлень викривачів про порушення Антикорупційної програми ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області», Закону України «Про запобігання корупції», які надходять на веб-сайт та електронну адресу установи під найменуванням «[email protected]», здійснюється через веб-інтерфейс, який забезпечує послідовне надання вказівок, заповненням яких здійснюється надання відповідної інформації.

Повідомлення викривачів автоматично надсилається на електронну адресу під найменуванням «[email protected]», яку зазначено в Антикорупційній  програмі ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області».

У Повідомленні викривачів викладаються у довільній формі всі відомі факти корупційного порушення, можна долучити докази, якщо вони є фактами, що вказують на наявність корупційного правопорушення, документи, що підтверджують витрачання коштів, посилання на журналістські розслідування у пресі, аудіо- чи відеозаписи, власні розслідування тощо.Також слід зазначити прохання чи вимоги.

Повідомлення повинно містити:

- прізвище, ім'я, по батькові,

- місце проживання,

- контактні дані, електронну адресу, на яку може надсилатися відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку із заявником. Застосування електронного цифрового підпису в електронному зверненні не вимагається. Електронне звернення, надіслане без використання електронного підпису, має бути скан-копією або фотокопією звернення з підписом заявника із зазначенням дати.

Повідомлення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається авторові з відповідними роз'ясненнями в термін не пізніш ніж через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частинами першою та другою статті 7 Закону України «Про звернення громадян».

Повідомлення викривачів може бути здійснене викривачем без зазначення авторства (анонімно).

Викривачу слід повідомляти, в першу чергу, про наступні ідентифіковані корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення:

- отримання посадовцем неправомірної вигоди (хабар, подарунок, якісь преференції тощо) (стаття 22 Закону);

- конфлікт інтересів (розділ V Закону);

- порушення обмеження спільної роботи близьких осіб (стаття 27 Закону);

- недотримання обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (статті 25, 26 Закону);

- порушення правил етичної поведінки (розділ 6 Закону);

- неподання, або подання неправдивої декларації особою, яка зобов’язана декларувати свої доходи і видатки (розділ 7 Закону);

- надання керівництвом незаконних доручень (стаття 44 Закону).

Викривач повинен уважно ставитись до інформації, яку повідомляє і пам’ятати, що він надає інформацію на власний розсуд і відповідальність.

Викривач має бути обґрунтовано переконаний в тому, що інформація, яку він повідомляє, є достовірною. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (у т.ч. корупційного правопорушення), вчинене викривачем, карається згідно з чинним законодавством України (ст.383 Кримінального Кодексу України).

Під достовірністю інформації слід розуміти здатність інформації об’єктивно відображати процеси та явища, що відбуваються в навколишньому світі. Як правило, достовірною вважається насамперед інформація, яка несе у собі безпомилкові та істинні дані. Водночас, для того, щоб особа підлягала захисту як викривач, принципово важливим є саме обґрунтоване переконання такої особи в тому, що інформація про яку повідомляється, є достовірною. За такої умови, навіть якщо інформація про вчинене корупційне правопорушення не підтвердилась, але особа була переконана в її достовірності, така особа підлягає захисту від наявного або можливого негативного впливу на неї у зв’язку з таким повідомлення.

Критеріями обґрунтованості переконання особи в достовірності інформації про корупційне правопорушення, яка повідомляється, можуть бути:

- вжиття особою заходів з метою отримання доказів корупційного правопорушення, про яке повідомляється (наприклад, направлення запитів, збирання документів, аудіо, відеозаписів, які засвідчують факти та обставини тощо);

- пріоритет публічного інтересу особи, яка повідомляє про порушення, над особистою образою.

Вилучення повідомлень викривачів з покладається на діловода канцелярії ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області».

Також двічі на деньуповноваженим з антикорупційної діяльності установи вилучаються повідомлення викривачів, що надійшли на скриньку ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області».

Датою подання Повідомлень викривачів є дата надходження Повідомлення на електронну адресу, дата заповнення форми на веб-сайті чи вилучення із скриньки. Якщо Повідомлення надійшло на визначену електронну адресу або веб-сайт ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» в неробочий день та час, то датою подання електронного Повідомлення є наступний після нього робочий день.

Зареєстровані Повідомлення викривачів в порядку, передбаченому Інструкцією з діловодства у ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області», передаються для первинного розгляду начальнику установи.

Після надходження Повідомлення має бути прийняте одне з таких рішень (п. 5.2 Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі МВС України, затвердженого наказом МВС України від 10.10.2004 № 1177):

– прийняти до свого провадження;

– передати на вирішення до уповноваженого з антикорупційної діяльності або іншої відповідальної посадової особи установи;

– надіслати за належністю до іншого органу виконавчої влади, якщо порушені у зверненні питання не стосуються компетенції апарату МВС України, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС України, про що одночасно повідомити автора;

– залишити без розгляду за наявності підстав, визначених у ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» з урахування вимог ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції» (анонімне повідомлення про порушення вимог цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені).

У разі прийняття до свого провадження буде призначено:

–службове розслідування (якщо наявні факти порушення вимог антикорупційного законодавства);

–або перевірку.

Відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», Повідомлення викривачів розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у Повідомленні викривача питання неможливо, начальник ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють викривачу. Загальний строк вирішення питань, порушених у повідомленні викривача, не має перевищувати 45 днів.

Відповідно до вимог ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції» строк перевірки анонімного Повідомлення викривача становить не більше 15 днів від дня отримання. Зазначений термін може подовжити начальник ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» до 30 днів від дня отримання, якщо у вказаний термін перевірити наявну в Повідомленні інформацію неможливо.

Уповноважений з антикорупційної діяльності ДУ ТМО МВС України по Донецькій області Мацко Олег Валерійович

+380(95)169-75-20

(с) 2024

Запис до лікаря